| Akays a întrebat:

Bună seara. Îmi doresc sa ajung in Uk si sa studiez psihologia la o universitate, pentru a ajunge in cele din urmă psiholog criminalist. Îmi puteți lăsa o listă de facultăți de psihologie din UK? Căci nu am habar...
Si de câteva sfaturi. Mulțumesc.

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cred ca vremea mersului in UK a cam apus, odata ce Brexitul a intrat in functiune.
Acum se plateste totul, zeci de mii de lire sau euro pe an, daca vrei sa studiezi acolo.
Intereseaza-te la ambasada UK-ului care sunt conditiile de studiere in UK acum si ce vize ai nevoie, in ce conditii le poti primii samd.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cum nu ai habar? Dacă știi engleză, intri pe situl universității și vezi dacă are facultate de psi. De ce să îți dăm noi, ce poți găsi pe vărul tău Google?
Un sfat. Facultatea de psi, că o faci aici sau acolo, nu te face criminalist. Așa că nici lista aceea nu îți lipsește.

| Alverto a răspuns:

My and your friend google

| Legos a răspuns:

Daca chiar iti doresti o facultate in uk sau strainatate poti intra pe edmundo. Vorbesti cu cei de acolo, iar ei te vor ajuta

| Legos a răspuns (pentru Violleta2022):

Nu e chiar asa, daca ai un statut de rezident sau ceva de genul poti beneficia de ajutor din partea statului

| Violleta2022 a răspuns (pentru Legos):

Dar uite ca fata asta nu ar nici un statut de rezident in UK, odata ce spune ca sta in Romania si-si doreste sa studieze in UK.
Sansele ca sa ajungi rezident acolo sunt o alta mancare de peste, care implica vize de emigrare, sau de munca, cu contract legal samd.

| Legos a răspuns (pentru Violleta2022):

Poate are parinti care lucreaza acolo si pot aplica si pentru ea.Si legat de sanse toate lumea care a fost macar o singura data poate aplica pana in Iunie 2021 si nu, nu ai nevoie de viza daca cum am spus daca ai fost acolo.