| pgoff8500 a întrebat:

Bună seara membri TPU! Am nevoie de ajutor și mă gândesc că cineva mă poate ajuta! Sunt în clasa a X-a la profilul Filologie și la latină studiez în principiu sintaxa frazei. Ni s-a spus că există un compendiu de limba latină scris de autoarea Mariana Franga dar am găsit gratuit doar partea de morfologie, cea de sintaxă este doar pe Scribd și nu o pot accesa. Dacă cineva mă poate ajuta, poate are documentul, aș fi cel mai recunoscător! Mulțumesc anticipat! Seară bună!

Răspuns Câştigător
| laSoledad a răspuns:

Am descarcat-o pentru tine de pe scribd si ti-am pus-o s-o descarci de pe WeTransfer (peste 7 zile va expira descarcarea). https://wetransfer.com/......552/7d9856

3 răspunsuri:
| pgoff8500 explică (pentru laSoledad):

Îți mulțumesc din suflet! Am descărcat! Mulțumesc enorm pentru ajutor!?

| laSoledad a răspuns (pentru pgoff8500):

Cu placere, bafta!