| Pascu_Teo_1999 a întrebat:

Orientativ, as vrea si eu sa stiu care ar fi bugetul de care as avea nevoie pentru a organiza un eveniment comemorativ pentru trupa Queen, cam cat m-ar duce cu totul, tinand cont ca as vrea sa aduc nume importante din piata muzicii rock? E un proiect de facultate >))

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Formatia Queen, pentru a se deplasa la un concert in Romania, cere o suma de peste 100 mii lire sterline (daca nu fac "pe bono").
Trebuie sa iei legatura cu managerul lor sau cu un membru al formatiei, pentru tratative).
In ambele cazuri trebuie sa le asiguri spatiul pentru concert, aprobarile, trensport (echipament si persoane), cazare, masa, etc. (pentru inregul stab).

suntserios
| suntserios a răspuns:

Untold costa 10 milioane pentru organizare. Acu ai un reper.

| Robert2526 a răspuns:

Faci si tu eveniment din ala caritabil, ii convingi sa cante gratis laughing)

| MusatEcaterinaPapadima a răspuns:

Ce tepar, iote fa-ti singur bugetul ce te-ntereseaza.