| smecheru402 a întrebat:

Bună seara!
Sunt curios cine a intrat la liceul militar Câmpulung Moldovenesc Ștefan cel Mare.
Cu cat ati intrat?
Ce medie generala?
Ce am nevoie ca sa fiu admis?
Se tine cont de media generala din clasele 5-8?

Răspuns Câştigător
| xScUmS a răspuns:

Salut! Încă nu sunt la liceu, dar ştiu că media din 5-8 este 20% din media de admitere, iar evaluarea naţională este 80% din media de admitere. La liceele militare de obicei se intra cât de cât uşor, nu ai nevoie de o medie strălucit de mare. Mai depinde şi ce medii au ceilalţi care s-au înscris. Pentru a fi admis, trebuie să ai o condiție fizică bună-foarte bună şi va trebuii să dai nişte probe (ştiu de la nişte prieteni). Media de admitere mai exact poţi să o găseşti pe google dacă cauţi liceul. Aşa că, succes în continuare!