| Bibi16 a întrebat:

Buna seara TPU.
As vrea sa stiu si eu cum este la stiinte ale naturii.Si as vrea si eu niste licee cu acest profil.
Si la Colegiul National Ion Creanga se face acest profil? Cu ce mijloace de transport pot ajunge?
Multumesc mult!

3 răspunsuri:
| CyPack a răspuns:

Daca este pasionata de chimie, bologie, e ok. In primii 2 ani materia se aseamana cu materia de la mate-info, dupa aia stai mai lejer cu unele obiecte, insa trebuie sa,, mananci`` chimia si biologia. In fine, acum nu stiu la care colegiu te.ai referit, pentru ca eu cunosc mai multe cu acest nume. Daca esti din Bucuresti, nu prea iti pot raspunde.

| CryChristiAN a răspuns:

Profilul stiinte naturii se axeaza pe ''Matematica mai usurica'', adica M2. Intr-adevar e mai usor, dar pot spune ca la mate-info e foarte simplu. Doar logica trebuie sa ai si sa gandesti.

| abcabcabc a răspuns:

Stiu ca se face in principal chimie si biologie