| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara.

Va cer inca o data ajutorul: maine trebuie sa predau o tema, iar avand niste probleme de sanatate, nu m-am putut ocupa de ea, iar avand in vedere, ca mie imi ia extrem de mult sa traduc deoarece am probleme foarte grave cu engleza, pe care o studiez intens la meditati pentru a recupera, nu pot traduce inca in timp scurt. Va rog, un vorbitor de limba englezacrying

"Limbajul trupului este foarte important, fiind o parte importanta a felului in care ne prezentam, acesta ne poate comunica multe informatii pe care le putem folosi. Atat vorbele cat si trupul sunt importante pentru a impresiona. Dupa parerea mea, limbajul corpului este cunoscut de toata lumea, insa nu i se acorda atentia cuvenita. Acesta poate include: miscarile mainilor si picioarelor, pozitia corpului, felul in care stam asezati si multe altele. Pe langa acestea, limbajul corpului poate exprima sentimentele care le traim in acele moment, iar acesta are aproape aceeasi semnificatie in toata lumea."

Răspuns Câştigător
| evostyle7 a răspuns:

Body language is very important, being a very important way to introduce ourselves. This can communicate many other information that we can use. Our words and our body are very important in order to impress. In mai opinion, body language is known by everybody, but not as it should. That includes : arms and legs movements, body position, the way we sit and many others. Otherwise, body language can express feelings that we experience in that moment, and this is having almost the same meaning all over the world.

M`am grabit, recunosc ca pot avea ceva greseli, dar pe general cred ca e ok. Succes.

7 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Mă, tu nu ai nevoie de unul care vorbește în engleză, ci de cineva care cunoaște f bine engleza și scrie foarte corect în engleză.
Un copil din Marea Britanie, de 5-6 ani vorbește bine engleza, dar nici el nu știe să scrie, că nu merge la școală.
Așa am tradus-o parțial, fără să folosesc, nici un dicționar, dar scrisul meu în engleză, este super mizerabil.

| Ucigasuldeprostie a răspuns:

Ma eu iti traduc dar ce ai scris ti aici e o prostie laughing

| Ucigasuldeprostie a răspuns:

Pai formularile tale despre limbajul corpului sunt... de toata jena... scuze ca iti zic. Dar ca sa iti traduca cineva in engleza ar trebui sa o faci cel putin bine in romana.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Voi credeti ca i-ati facut un bine?
Pun pariu ca n-aveti 24 de ani cei care sunt de parerea asta.
Credeti asta fiindca nu va faceti utili in viata reala. Daca intr-adevar nu ati avea timp, ci, dimpotriva, multe mai importante de facut l-ati fi invatat ca viata e dura si uneori... mai si pierzi, fara sa fii vinovat. Plus ca daca intr-adevar are motivatie, o sa-l inteleaga acel cadru didactic. Aparte de faptul' ca l-ar fi motivat mai mult sa invete ora urm. sa-si mareasca media, daca... nu ar fi fost, prin absurd, crezut.
Va dati seama, Evostyle, cat de penibil esti, facandu-i tema? Eu in locul vostru ma abtin sa le traduc la soareci.

| an_1312 a răspuns:

De ce zici asta? daca trebuie sa predeau parerea despre limbajul corpului...

| an_1312 a răspuns:

Alcineva nu mai stie?crying. va rog daca mai stie cineva sa ma ajute, dar nu cu google translate sau alceva.sad

| an_1312 a răspuns:

Aha. pai nu stiam.straight face