| anamaria0974 a întrebat:

Vreau sa dau la Academia de politie si as dori sa stiu care este inaltimea minima la fete? In 2014 a fost la fete minim 1, 60 m iar la baieti 1, 65...Mentionez ca am 1, 64 m sad Multumesc :*

3 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Buna.
La fel era si cand am vrut sa dau eu la academia de politie (acum 5 ani) dar eu nu am putut, am 1, 55. Deci nu cred ca s-a schimbat de anul trecut si pana acum.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ordinul Ministrului de Interne este acelasi din 2008 incoace: http://www.academiadepolitie.ro/......ificat.pdf
Inaltimea 1,65 fete si 1.70 baieti. Insa, oricand se poate face exceptie. E posibil sa mai cresti pana la vara si cu un pic de jmecherie la masurare scapi. Curaj si succes!

| TheMisunderstood a răspuns:

Buna! este 1.65. anul trecut s-a facut o exceptie