| delmio a întrebat:

Stie cineva care sunt factorii esentiali ai curriculumului?

3 răspunsuri:
| Corina a răspuns:

Factorii cei mai importanti (care trebuie sa fie reali!) ai unui CV sunt: studiile, cursurile, specializarile, calificari si experienta profesionala. Si abilitatile sunt importante, dar aici, lumea are tendinta de a exagera.

| anad a răspuns:

Despre ce curriculum vrei? Curriculum Vitae sau cel scolar? Pentru CV un link cu cateva indicatii http://www.vrancea.anofm.ro/Curriculum%20Vitae.htm

| delmio explică:

Intrebarea se refera la curriculum-ul scolar sau educational, oricum raspunsurile sunt utile deoarece aveam nevoie si de un ceva.