| iuliii_2102 a întrebat:

stie cineva cum e viata din liceu in Marea Britanie? adica se compara cum arata in filme sau in seriale? si daca merita sa plec acolo la liceu.

Răspuns Câştigător
| AnnAnne a răspuns:

In niciun caz nu cred ca pleci singura in Anglia cand esti la liceu, decat daca esti la o ruda apropiata sau te muti si cu parintii acolo.Ce pot sa-ti spun despre stilul de invatare de acolo e ca se bazeaza mai mult pe practica, nu pe teorie, ca la noi, in Romania, si se fac multe discutii pe teme, dezbateri etc.De asemenea e un alt sistem de notare la teste.Parerea mea e ca ar trebui sa ramai in Romania pana la terminarea liceului, apoi sa faci facultatea acolo, ca e alta viatahappy. Succes!