| anonim_4396 a întrebat:

Bună, știe cineva data când se dau probele de aptitudini pentru liceul pedagogic(Iosif Vulcan Oradea) sau cand se publică data si unde o pot gasi? Pentru anul 2020 desigur.

Răspuns Câştigător
| mistichypnosis a răspuns:

Buna! In mod normal se dau prin aprilie-mai din cate stiu. Oricum profesorul diriginte este obligat sa va anunte in legatura cu aceste lucruri, iar daca nu o face, il poti intreba tu de prin martie, ca sa fii sigura ca nu le ratezi.
Succes! happy

2 răspunsuri:
| mistichypnosis a răspuns:

Plus ca datele respective apar si in brosura de admitere a anului in curs, dar cel mai bine este sa iti intrebi dirigintele atunci(daca nu iti zice el din prima, cum este si normal) pentru ca de exemplu anul acesta brosurile au intarziat.

| KittyLovely123455 a răspuns:

Mulțumesc din suflet!❤