| euvanessa01 a întrebat:

Stiti de unde as putea găsi un plan de recapitulare pt evaluarea nationala de limba si literatura romana clasa a 8-a? Dau funda

1 răspuns:
| AlyDulcika a răspuns:

Si eu sunt clasa a-8-a si iti spun ca nu ai ce plan sa faci... Pur si simplu trebuie invatata toata materia. La mate: toate formulele si teoremele, problemele care se rezolva cu ajutorul ecuatiilor, formulele de calcul prescurtat, functiile... Iar la romana: toate operele, figurile de stil, iar restul sunt chestii banale nu ai cum sa nu te descurci big grin Succes la examen!