| Queenz a întrebat:

Buna!
(Stiu ca am mai pus o intrebare de genul, de curand, dar unii colegi imi spun ca da, altii ca nu)
In examen la romana intra schita si nuvela?
Nu stiu nimic din ele si vreau sa stiu un raspuns concret, sa stiu daca imi bat capul sa le invat sau nu.

3 răspunsuri:
| ReZiSTorr a răspuns:

Normal ca intra, asa a fost si anul trecut, mai ales nuvela!

| Atticus13 a răspuns:

Da, intra. Mult succes!

| Teo121314 a răspuns:

Da, intra! Te poti uita si pe edu la programă( e aceeasi din 2015- https://www.edu.ro/......romana.pdf ). Genul epic are 6 specii, iar liricul 2. Succes la invatat!