| anonim_4396 a întrebat:

Buna,sunt clasa a 8 a si am luat cambridgeul si m-am inscris la bilingv.
Deci, o sa iau bilingvul il iau cu nota maxima, dar ma ajuta si la medie? Ca majoritatea colegilor pe care i-am intrebat au zis ca se calculeaza intr-un mod diferit si include si nota de la bilingv.

2 răspunsuri:
| RxTx a răspuns:

Un om așa de deștept ca și tine ar vrea răspunsuri de la niste profani?

| MihalacheTutunaru a răspuns:

Buna seara, tinere!
Si nepotul meu cel mic, de clasa a noua, a luat calificarea Cambridge. ATENTIE! Iei bilingvul cu nota maxima doar daca ai luat Cambridge-ul cu nota maxima. Daca nu, doar iti va fi echivalata nota din bilingv cu nota din calificare. Media nu cred ca se calculeaza in mod diferit, insa nu am indeajuns de multe informatii cu privire la astfel de lucruri. Nepotul meu a intrat la profil teologic.
Cu drag,
Mihalache Tutunaru