| Love19 a întrebat:

sunt clasa a 8-a si stiti voi, trebuie sa dau evaluarea nationala. Fac meditatii la engleza din a 7-a si profesoara cu care fac spune ca ar trebui sa dau examenul pentru bilingv, pentru ca zice ea ca chiar daca nu-l iau nu se intampla nimic. Eu nu prea cred ca m-as descurca, am incercat sa fac niste subiecte si mi se par destul de grele. Si in plus ma gandeam ca chiar daca iau eu examenul, nu prea am la ce liceu sa intru, am vazut ca la liceele cu clase de bilingv se intra cu medii peste 9, si media mea cred ca va fi cam de 8- 8, 5. Stiti licee de bilingv in Bucuresti cu medii cam de 8-8, 5? Si stau in sectorul 5, n-ar strica sa fie si aproape de casa.

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Vezi lista ( tuturor liceelor ) de la linkul :
http://www.admitereliceu.ro/alege-liceu-pas-2?county_id=10&city_id=

Sunt şi licee cu bilingv engleză care au aproximativ acea medie, spre exemplu, Colegiul Naţional "Elena Cuza" :
http://www.admitereliceu.ro/......e-admitere

Toate cele bune.

| Neo12 a răspuns:

Bună.
Eu îţi pot oferi doar un sfat.
Ţi-aş spune să mergi la un liceu unde e bilingv. Cu cât înveţi mai mult o limbă străină, cu atât e mai bine. Poţi face multe cu o limbă străină.
Din păcate nu mă descurc la engleză foarte bine, deşi aş vrea.
Sper să iei exemenele dorite şi să intri la un liceu bun, baftă!

| Love19 explică:

Am dat examenul si am lut 8, 4 happy. Totusi media de intrare la liceu a fost de 8, 97 si n-am prins nici un liceu cu bilingv. Stiam eu ca dau examenul degeaba. laughing)