| Maria46854213 a întrebat:

Sunt foarte derutata.laughingLa TV spune ca scoala incepe luni la 8.Si nu stiu daca e adevarat sau incepe ca de obicei la 10.La mine la scoala nu s-a afisat nimic.Si ma gandeam ca poate voi stiti.happyMultumescc!kiss

Răspuns Câştigător
| Aiicha a răspuns:

Nu cred ca toate scolile din Romania incep la 8dimineata daca a dat la televizor.Fiecare scoala are programul ei.La mine de exemplu se incepe mereu la 10.
winking

17 răspunsuri:
| mihaibrasov a răspuns:

Incepe la 8 sau la 9 festivitatea de deschidere, urmata de ore normala in aceeasi zi! (iti spun din surse sigure)

| foxi a răspuns:

Oficial incepe la ora 8! Obiceiul... e altceva!

| schlau a răspuns:

Nu incepe de luni.Luni va spune orarul si celelalte.Nu va preda de luni

| Adredemesconf a răspuns:

Salut!

La scoala mea, in fiecare an pe la ora 9 -9:30, directorul/directoarea ne felicita, bla-bla, ne ura mult succes si chestii. Apoi mergeam cu dirigu' in clasa si ne dadea oraru' si mai vorbea si el si ne felicita pe cei care am trecut clasalaughing si ne ura si el mult succeshappy.
Dar cica anul asta nu o sa mai fie asa, cica o sa ne dea orarele si o sa facem ore din prima zi, ca asa a dat ordin ministrul educatiei oh go on... dar cu -25% din salar, cred ca numai de asta nu au chef profii...
Deci in fond pe la 9.

O zi fumoasa!

| Maria46854213 explică:

@bridgette ma refeream la ora si vad ca esti singura care nu ai inteleshappy

| User a răspuns:

Teoretic, da. Da' care prof e nebun sa faca ore din prima zi, mai ales dupa scaderea salariilor? (#@^! Base & co.).

| Dena01 a răspuns:

In orasul meu-BM-, majoritatea liceelor-sau cel putin cele de care mi-am intrebat prietenii-isi incep festivitatea la ora 8. De exemplu, programul nostru e urmatorul: 8-8jum festivitatea de deschidere, 8jum-10 orele de dirigentie si primirea manualelor, 10-13 cica orestraight face

Poate depinde si de liceu, nu stiu.Mai bine ai intreba pe cineva de la tine de la scoala/liceu sau chiar suna-ti diriginta, daca vrei sa stii neaparattongue

O, acum vad ca tu ai postat mesajul in 8 sept. Poate mai treci maine-doar e ultima zi-pe la scoala, sa vezi ce si cum. Ar cam trebui sa se fi afisat ceva. :*

| Mar a răspuns:

Pai luni e 13. atuncea incepe scoala.azi e 8. cei cu tine straight face?

| anotherhumanbeing a răspuns:

Depinde de fiecare scoala.

| MoonShadowxB a răspuns:

La mine incepe la 10, ca in fiecare an.
Cine stie ce se mai intampla in tara asta...

| booboorooza a răspuns:

La ifecare scoala e un program diferitwinking

| Stelutssa a răspuns:

Scoala incepe luni, 13. 09. 2010, la ora 9. Sper ca te-am ajutat:*:*. Funda, pls:*:*

| LifeIsNotPerfect a răspuns:

La mine la 2 pentru ca scoala e in renovare

| gabriela95 a răspuns:

Deci e adv:o?
ca eu am fost cu o pr la scoalabatting eyelashes_
sh acolo e un nenea care lucreaza acololaughing sh ne intelegem bine cu el
straight face
sh l-am intr la ce ora icnepe scthinking ca nu stiam
sh mi-a zis cca la 1(atunci icenpem orele)
ca cica nu se mai afce nicio deschiderstraight face
si intrma direct la orestraight face
si cica ne afiseaza orarubatting eyelashes
trebuie sa-l afisez epan maine la noilaughing sau maine n-am inteles prea binelaughing
eu am crezut ca face misto de noistraight face
si el a azis ca a dat si la tvlaughing
da nu l-am crezutstraight face
acu ca te-am auzit si pe tinestraight face
nu stiu ce sa credoh go on
:-s

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de scoala uite de exemplu la mine incepe la 9 din cate am auzit. poti intreba un profesor.pentru siguranta.

| sweet23_4654 a răspuns:

Pai noi intotdeauna am inceput la 9:00-9:30 dimineata big grin

| denisa01 a răspuns:

Si la mine la scoala tot la 8 incepe...deci s-ar putea sa fie asa si la tine