| CrinaH29 a întrebat:

Buna! Sunt in București biblioteci unde poti sa te plimbi printre rafturi si sa citești într-o sala de lectura daca vrei? Dacă da, care sunt?

4 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Acum cu pandemia, nu stiu daca mai este permis dar inainte, de exemplu la o filiala de-a bibliotecii metropolitane, din Dristor, am mers eu sa iau ceva de la raft. Cred ca se mai poate acest lucru si la biblioteca nationala.

| Aasdfghj a răspuns:

Uitasem sa adaug si faptul ca nu am citit acolo. Am vazut ca in unele filiale se poate dar mai mult cred ca e pentru copii pentru ca era un spatiu amenajat pentru ei. La cea nationala, da, se poate sigur pentru ca acolo doar consulti carti, nu poti sa si imprumuti.

| Brizbriz a răspuns (pentru Aasdfghj):

Aaaaaaaaa, Biblioteca Nationala?!?

insa, cum a spus CoRoDa08, acum in situatie de pandemie si in plin val, si eu ma indoiesc profund ca te lasa sa intrii

| Aasdfghj a răspuns (pentru Brizbriz):

Da, biblioteca nationala. Este pe Bulevardul Unirii.