| Purcărean a întrebat:

Bună, sunt în clasa a XII-a și urmează să dau bacalaureatul.
Doresc să aplic la facultatea Transilvania din Brașov, domeniul psihologie.
Admiterea se face pe bază de dosar, media de la bac, și aș dori să știu cu ce medii se poate intra, de la max la minim. Un 8, 50 poate să-mi asigure intrarea sau trebuie să lupt pentru mai mult?
Mulțumesc anticipat.

2 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

De regulă da, dar pentru un loc la buget trebuie o notă mare.

| Nirvanaaa a răspuns:

Cu 8,50 cred ca prinzi taxa. Pentru buget ca sa fie 100% sigur cred ca peste 9, 30 ca nici nu au foarte multe locuri.