| Axii720 a întrebat:

Știe cineva la Facultatea de Medicină Carol Davila din București ce atlas de anatomie este recomandat? Eu am citit că Netter este cel mai bun si as vrea sa mi-l cumpar cât mai curând, pentru ca imi este mai usor sa învăț pentru admitere cu un atlas in față. Dar pe net am găsit o bibliografie a examenului de anatomie unde este recomandat atlasul Anatomia lui Gray sau Nomenclatura Latina. Deci, poate sa ma ajute cineva pentru a stii pe care sa-l cumpar? happy mulțumesc anticipat!

1 răspuns:
| MadRaven a răspuns:

E o părere subiectivă, dar Netterul mi se pare cel mai "user friendly". Și eu consultam Netterul când învățam pentru admitere și nu aveam probleme.
Bine, eu sunt la Iași, dar materia pentru admitere e aceeași deci sfatul meu nu e chiar pe lângă subiect laughing
Orice atlas ai alege, tot Cristescu rămâne Dumnezeul tău la admitere deci ai grijă să-l studiezi din scoarță în scoarță și să te asiguri că înțelegi bine informația. Tot ca să învăț pentru admitere mă ajutam de imaginile din Ariniș, tot manual de anatomie. Are niște imagini destul de sugestive și niște tabele foarte ajutătoare, îți recomand.
Multă baftă și spor la învățat! happy