| Xenaaaa a întrebat:

Buna Tpu.Acord funda.Assa.Ma rugat profa de geografie sa caut de ce este pe peretele din spate a sagradei familia din barcelona un tabel cu nr astfel incat daca le adunam pe verticala orizontala sau diagonala suma da 33.Va multumesc.

5 răspunsuri:
| Dmonik a răspuns:

De ce? Cred ca raspunsul nu are legatura cu geografia. Cu siguranta Gaudi ar fi stiut sa ne raspunda la intrebarea "De ce?".
Am fotografiat tabelul, arata cam asa:
Este vorba de un patrat magic. Cred ca sursa este jocul sudoku, dar acolo nu se repeta cifrele. Poate sugereaza altceva, intrucat numarul 33 este si plin de semnificatii. Citeste aici http://www.lovendal.net/......ancmasoni/
Dar trebuie sa iti mai spun ceva. Tabela despre care vorbesti e prezenta nu numai pe aripa noua a Sagradei, ci si pe o usa si pe un perete.

| Dmonik a răspuns:

KARANTINA, nu este tema, de altfel, poti cauta in programa scolara sa te convingi ca un astfel de subiect nu exista acolo pentru a fi abordat la clasa. E vorba doar de cultura generala. Asa ca, sa nu confundam lucrurile!

| akaa a răspuns:

Pai. Mi-a zis Stefy ce inseamnca parca. Si noua nea spus sa cautam thinking Ia sa vedem. Stefy spunea ca acea suma este ceva legat de ziua cand s-a nascut Iisus. Bine poate este alt calendar acolo, de unde sa stiuthinking Asa mi-a zis tongue fundita? big grin Te logg Elenaa puppy dog eyes rolling on the floor

| Xenaaaa explică:

Dar am spus eu cumva ca este pentru ora? Am precizat ca m-a rugat sa caut.

| Astaeparereamea a răspuns:

de ce nu respectam regulile acestui site?