| BalonashCuHeliu a întrebat:

Buna TPU...Am citit poezia "veche intamplare" de nichita stanescu. Mi se oare interesanta. Dar voua? Ce credeti ca vrea sa exprime poetul prin versuri? Cati dintre voi va regasiti in poezie? Si... ce sentimente v'au cuprins odata cu citirea versurilor?

2 răspunsuri:
| Nuvreausazic a răspuns:

E tema la lb romana pe care trebuie sa o pregatesti pana luni?!

| sorrypurple a răspuns:

@BalonashCuHeliu:
Buna!
Ajuta-ma si pe mine te rog cu poezia "Veche intamplare de Nichita Stanescu", am cautat-o peste tot pe net si nu am dat de ea si am nevoie de ea, daca se poate sa o updatezi pe un site si sa-mi dai un link ar fi bine, bineinteles daca vrei sau poti.
Multumesc!