| 1112 a întrebat:

. Buna TPU.:*.
. am de facut pe maine la fizica un scurt referat despre Isaak Newton. pe wikipedia am cautat dar nu prea gasesc cele mai mare descoperiri ale sale. adica sa nu imi scrie acolo 100 de pagini.:]]. ceva mai scurt. ma puteti ajuta?love struck. funda.
. Multsumesclove struck.

Răspuns Câştigător
| DanuTzCarbon a răspuns:

Mai scurt... nu stiu daca gasesti. Eu iti dau aici: http://www.e-referate.ro/referate/Isaac_newton2005-03-18.html si selecteaza ce iti trebuie. Sunt puse in paragrafe deci e usor. Am avut si eu un referat si am luat 10...

Bafta!