| Vampii a întrebat:

Am o dilema...nu stiu exact ce inseamna si in ce context pot folosi cuvantul "Peep"(din limba engleza)big grin

Imi puteti formula o propozitie?happy
fundita pentru cel care ma face sa inteleg ce inseamna mai exact"peep" si cum il pot folosi intr'o propozitie:*

Răspuns Câştigător
| justme97 a răspuns:

Peep=privire pe furis
ai putea formula o propozitie ceva in genul:peep the store(urmaresc/ma uit pe furis la acel magazin)

1 răspuns:
| Me_3490 a răspuns:

Peep= aruncătură de ochi, se uita pe furiş
Acest cuvant il poti folosi in propozitia:
"Vlad hear a noise after the bush, so he made a peep after him." = Vlad auzi un zgomot dupa tufis, asa ca facu o aruncatura de ochi dupa el.
Imi dai plz funda? Pwp!