| FluturashZburator a întrebat:

Am si eu nevoie de: semnificatia titlului operei "Iapa lui Voda" de Mihail Sadoveanu. Cine ma poate ajuta? Dau funda! Cat mai redede, va rog!

1 răspuns:
| GiGiMan a răspuns:

Pai poti scrie asa: Titlul operei,, Iapa lui Voda´´ de M. Sadoveanu este sugestiv in raport cu continutul textului.Fromat din...(din ce parti de vorbire este format ) aceste ne indica obiectul/personajul ce este in centrul actiunii povestii lui...(am uitat cum il chema pe ala care povestea). Funda?happy