| moneda a întrebat:

Buna TPU am un 7 la matematica si doi de 9 si noua in teza iese media 9?

10 răspunsuri:
| DakotaRoyse a răspuns:

Da.

| DushulRece a răspuns:

Ai 2 de 9 la matematica si nu stii sa iti calculezi media? Degeaba ai 9 atunci.

| MaNDwN a răspuns:

Iese 8.5 big grin

| Tadeus21 a răspuns:

Da.

| stefangs a răspuns:

Da iese 8.50 dar iti mai trebuie note...

| deeeeeeeea a răspuns:

Da...mai exact 8.5

| feelb a răspuns:

Media semestriala a unei materii cu teza se face in felul urmator:media aritmetica a notelor(aduni notele si le imparati la cate sunt), rezultatul acesta il inmultesti cu 3, aduni teza si imparti la 4. iar, media ta intr-adevar iese 9.

| pisicamoartarevine a răspuns:

Iese 12 daca mai iei doi de douazeci.Mancatias buriculetul da funda sati traiasca familia

| Madalin_Gagu_1998 a răspuns:

Depinde daca esti activ la ora de matematica si raspunzi destul de des atunci profesoarele vor tine cont de asta.

| anca987 a răspuns:

Poti sa-ti calculezi si singur media:media la oral(notele impartite la numarul lor)ori 3, plus nota din teza totul impartit la 4.
succes