| Lilly095 a întrebat:

Anul acesta termin liceul și, prin urmare, trebuie să optez pentru o facultate. Am decis să merg la "Contabilitate si informatică în gestiune" însă la frecvență redusă întrucât vreau să și lucrez în perioada facultății și sunt de părere că pot învăța și singură acasă.Am două întrebări:
1. Pierd mult dacă optez pentru. această formă de învățământ, dar în același timp încerc să ajung la performanțele celor care sunt la zi?
2. Șansele de a-mi găsi un loc de muncă bun vor scădea dacă am terminat la FR?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pierzi in sensul ca nu se tine nimeni de tine (cat de cat) sa inveti, nu prea ai cine sa iti explice in caz ca ai nevoie si pierzi ceea ce se face practic pe la laboratoare/seminarii care ar avea rolul de a iti solidifica cunostinlele teoretice.

Apoi avand in vedere ca vrei sa muncesti, atentia pe care o vei da faculatii va scadea pana in momentul in care ai sa o lasi balta.

2. In final diploma e diploma, nu prea conteaza

2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Succes pe mai departe!
www.alegefacultatea.ro
Pa, pa.

| ElenaSA a răspuns:

Ce pierzi: explicatiile profesorilor, relatia cu colegii, timp pentru a te bucura de viata de student-daca mergi si la job.
In angajare conteaza mult diploma, atitudinea ta, inteligenta emotionala. E posbil sa existe si institutii care sa respinga diploma daca nu ai facut la zi.