| Franziii a întrebat:

As dori niste recomandaribatting eyelashes. Ce carti imi recomandati sa citesc stiind ca is o fire foarte curioasa careia ii place sa afle lucruri noi mai ales lucruri legate de trecut si totusi sa aiba ceva special.Da, poate suna prost laughing am citit multe carti dar nu toate m-au impresionat.straight face e si normalhee hee. Ceva cu putina drama sa zic asa care sa ma impresioneze. Pe langa titlul cartii as dori si putina argumentatie :* Cele mai frumoase carti primeste fundita +vot!:*

2 răspunsuri:
| Vali0n a răspuns:

Uite niste situri cu carti

http://www.cartidecitit.ro/ sau poti incerca astea

Scris pe trup

Tratat despre mangaieri

Invataturile lui Don Juan

Paulo Coelho - Unsprezece minute

Alchimistul

Orasele invizibile" de Italo Calvino

vraciul"

Mananca

Rogate

Iubeste de Elizabeth Gilbert

si asta codul lui davinci

funda

| Andreutza184 a răspuns:

Hm...iti zic din ce am citit.
Jurnalele vampirilor(e foarte diferit de serial) combina trecutul si prezentul prin aminiri
Cercul Secret- se afla multe informatii de la batrani care ii ajuta pe tineri sa invinga o foarta partial rea.
Eragon( inca mai citesc, dar sunt la ultimul volum aparut)- din cate am vazut actiunea se petrece in trecu, unde se foloseau corabii si cai, nu barci cu motor si masini.
Toate cartile sut SF dar te captiveaza de la primele capitole si te face sa citesti mai mult.E si mister intortochiat cu dragoste.