| Anq209 a întrebat:

As dori un site cu subiectele de anul trecut la teza de romana, semestrul I, clasa 6.Sau ce credeti ca voi primi.

2 răspunsuri:
| Lilttt a răspuns:

Poti cauta pe http://www.didactic.ro/......-6-a/teste e foarte bun site-ul si gasesti teze muuuultee

| Adixd a răspuns:

Mai mult ca sigur iti va da un text literar.Tu trebuie sa inveti antonimele si sinonimele.Cuvintele care contin diftongi, triftongi si hiat.Valoare morfologica(Parte de vorbire). Verbele copulative si predicative. Felul predicatelor.Conjugarile(Cojugarea 1, a 2a, a 3a, a 4a.). Figurile de stil(Personificare epitet repetitie,Comparatie, enumeratie.). Rimele(incrutisate, inbratisate etc.). Eul liric. Si cred ca iti va da si o compunere.Bafta!