| Claudiina a întrebat:

As vrea sa va intreb daca opera "Mendebilul" de Mircea Cartarescu este o lucrare cu caracter auto-biografic. Sunt relatate intamplarile folosindu-se verbe de pers I dar nu sunt sigura... Ma puteti ajuta sa stiu cu exactitate? Multumeesc. Dau funda bineinteleshappy

Răspuns Câştigător
| Agnes00 a răspuns:

Mendebilul este formata din 3 povestiri din cate imi aduc aminte, dar nu as garanta ca tot ce releteaza autorul reprezinta chiar trairile lui. Sunt chiar si lucruri spre fantastic mai ales in Arhitectul. Ma indoiesc ca ar fi auto-biografic.