| Alexandra1859 a întrebat:

Buna, TPU! Ati aflat ceva informații despre numărul de note pe care trebuie să îl aiba elevii pentru încheierea mediei în semestrul acesta? A fost redus sau ramane acelasi numar de note ca in ceilalți ani? Întreb pentru că din cauza învățământului online, avem foarte putine note și nu stiu cum se va proceda pentru încheierea mediilor.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Minim 2 note per materie.

2 răspunsuri:
| KR0NSTADT a răspuns:

N-am aflat. Trebuia?

| rosessunflowersandlillies a răspuns:

In general, la fiecare materie se adauga 1 la numarul de ore saptamanale si rezultatul e numarul minim de note. (de exemplu, daca ai 2 ore pe saptamana de sport, trebuie sa ai minim 3 note pentru incheierea mediei). Insa de cand cu scoala online, cred ca tine mai mult de profesor. In semestrul 2 al anului trecut noi am avut doar 2 note la romana... Ce e clar e ca media nu se poate incheia cu o nota (exceptie fiind purtarea), si atunci depinde de profesor daca va va incheia media cu numarul de note pe care ar trebui sa il aveti (posibil prin ascultare in saptamanile ce urmeaza), sau daca va incheia media cu notele pe care le aveti acum.