| costylazar a întrebat:

Ce acte sunt necesare pentru inscrierea la liceu?

Răspuns Câştigător
| ascovit a răspuns:

Salut!
Pentru dosar ai nevoie de:
- copia dupa buletin ( daca ai, iar unele licee o cer legalizata, altele nu, mie de exemplu nu mi-a trebuit decat copia simpla)
-copia dupa certificatul de nastere legalizata
- aviz epidemiologic, dovada de vaccinare. ( il ceri medicului de familie, costa in jur de 10 lei)
- adeverinta medicala ( tot de la medicul de familie, costa in jur de 15 lei)
- Foaia matricola cu notele din 5-8 ( o iei de la scoala de provenienta)
- Adeverinta cu notele de la evaluarea nationala ( o iei tot de la scoala de provenienta)
- Vei mai avea de completat la liceu cand duci dosarul o cere de inscriere.

Mie mi-au mai trebuit si 5 tiple si 5 foi A4

2 răspunsuri:
| lavi2864 a răspuns:

Cererea de înscriere; cartea de identitate (dacă este cazul) şi certificatul de naştere, în copie legalizată; adeverinţa cu notele şi media generală obţinute la Evaluarea Naţională din clasa a VIII-a; foaia matricolă pentru clasele a V-a - a VIII-a (cu calculul mediei generale); fişa medicală.

| ascovit a răspuns:

Salut!
Pentru dosar ai nevoie de:
- copia dupa buletin ( daca ai, iar unele licee o cer legalizata, altele nu, mie de exemplu nu mi-a trebuit decat copia simpla)
-copia dupa certificatul de nastere legalizata
- aviz epidemiologic, dovada de vaccinare. ( il ceri medicului de familie, costa in jur de 10 lei)
- adeverinta medicala ( tot de la medicul de familie, costa in jur de 15 lei)
- Foaia matricola cu notele din 5-8 ( o iei de la scoala de provenienta)
- Adeverinta cu notele de la evaluarea nationala ( o iei tot de la scoala de provenienta)
- Vei mai avea de completat la liceu cand duci dosarul o cere de inscriere.

Mie mi-au mai trebuit si 5 tiple si 5 foi A4

Dosarul il depui intre 17-26 iulie, te sfatuiesc sa il depui cat mai curand posibil.
Mult succes!