| TheCritic a întrebat:

Ce este Corpul National de Experti in Management Educational?

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

C.M.E.N.E este alcatuit din cadrele didactice care au promovat un concurs de selectie in vederea ocuparii functiei de director(manager) al unei institutii de invatamant preuniversitar. Dupa ce au promovat acest concurs, respectivele cadre didactice sunt inscrise intr-un registru national (al corpului de experti )----doar persoanele inscrise in acest registru isi vor putea depune candidatura in vederea ocuparii unui post de director sau de inspector scolar.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cei care se ocupa cu angajare principalilor oameni din scoli, licee... (directori si așa mai departe)