| PiinkSmiile a întrebat:

Buna,TPU! Ce inseamna liceu tehnic? Si ce inseamna profilul productie media?

Răspuns Câştigător
| whiteOdrink a răspuns:

Eu am fost la profilul acesta. Nu se bazeaza doar pe filmat, facut muzica si tot asa. Productie media se refera la programele pe calculator, practica intr-o tipografie, inveti lucruri despre culoare, despre hartie in primii 2 ani de studiu apoi in ceilalti 2...lucrezi intens pe calculator. Inveti toate chichitele programelor din pachetul Microsoft Office( Word, Excel, Power Point, Publisher, Acces), inveti sa lucrezi si in Photoshop, Corel Draw si Quarq Express.
Vei fi solicitat/a sa faci poze bune, sa tii cont de luminozitate si tot asa. Vei face felicitari, brosuri, pliante, materiale publicitare in principal.
Sper sa te fi ajutat, profilul meu productie media in asta a constat. Este destul de palpitant!
Succes! happy

1 răspuns:
| GameOverBitch a răspuns:

.Liceul tehnic are profile de mate-info, bio-chimie si e mult mai greu decat cel tehnologic.
Profilul productie media, Adica filmat, inregistrat, facut muzica, asta inseamna productie media!
Sper ca ai inteles laughing