Întrebare recomandată | Themisterman a întrebat:

BUNA TPU!

Ce limba ar trebuie sa studiez?
Limba Rusa sau Limba Engleza?
De ce engleza, dar nu rusa? Argumentati va rog!
DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Quart a răspuns:

Logic ca alegi Limba Engleza! 1. E printre cele mai vorbite limbi din lume...(pe primul loc e Chineza)
2.E mult mai usor de invatat decat Rusa...te asigur ca nu regreti daca faci ce ti am sugerat happy FUNDA?

63 răspunsuri:
| Offiubire a răspuns:

Engleza e mai ușoară si este mai folosită in mai multe tari

| GuguBv a răspuns:

Eu As alege Engleza pentru ca in multe tari se vb Engleza si e mai usoara.Nu Rusa pentru ca e grea si nu prea folositoare.

| Cristian9997 a răspuns:

Engleza este mai buna deoarece se vorbeste in foarte multe tari si poti castiga multi bani in viata cu ea!

| malia123 a răspuns:

Cred ca ar trebui sa alegi engleza, pentru ca e mai folositoare decat rusa si mai usor de invatat (pentru unii). Cred ca rusa e mai grea si nu prea folositoare.

| Themisterman explică (pentru malia123):

Pentru mine rusa nu mi-e greu deloc!
Eu tot am vrut engleza, dar mi se pare greu de invatat, ma refer la citire cind citesc nu-i corect acentele lor e al naiba de greu! Mi se pare rusa mai usoara decit engleza?
Ajutati-ma va rog cum sa invat engleza de la inceput absolut?
Dau funda daca ma ajuti cu engleza?

| Didiiix a răspuns (pentru malia123):

Asa e :d

| Didiiix a răspuns (pentru malia123):

Engleza. Pentru ca este mai folositoare happy Te asigur :*:* Fundaa?puppy dog eyes

| Cranberries a răspuns (pentru Themisterman):

La engleza trebuie mai intai sa citesti cateva pagini in limba engleza timp de cateva zile ca sa iti dai seama cu ce se mananca. Dupa ce te prinzi de unele chestii poti incepe sa studiezi gramatica. Gramatica (engleza) se invata mai usor daca citesti in engleza. Bineinteles ca trebuie sa ai un dictionar roman-englez, englez-roman, pentru ca atunci cand nu intelegi te poate ajuta foarte mult. Sper ca te-am ajutat. Funda? ^-^

| BaiatuAnonim a răspuns (pentru Themisterman):

Omule inainte de a invata engleza invata romana ca esti varza

| Themisterman explică (pentru BaiatuAnonim):

Hei Tiganule*baiatu Anonim* happy Esti bun la romana, Foarte bine desteptule ))
Nu te baga nasu, unde nu se ferbe oala? Okey Anonimule

| Filip_Marchis_1996 a răspuns:

Engleza din punctul meu de vedere deoarece limba engleza este limba oficiala in lume si este mult mai usor de invatat. rusa este o limba grea care nu prea se vorbeste decat in zona estica a europei dar si in acele zone se vorbeste atat rusa cat si engleza asa ca baga mare la engleza. good luck!

| JoKeRuL54 a răspuns:

Cred ca engleza este cea mai usoara limba in-afara de romana big grin.

| Duucu a răspuns (pentru JoKeRuL54):

E ușoară pentru noi, că suntem români, dar pentru un străin e incredibil de grea.

| qpAnaa a răspuns:

Engleza este limba internationala, rusa nu este grea, dar nu prea se foloseste in tarile mari din Europa sau America

| Anon2k16 a răspuns:

Mai bine inveti engleza pentru ca e mai folositoare decat rusa. Apropo, limba rusa mi se pare urata.

| PetrutaAlexandra a răspuns:

Eu cred că ar fi mai bine să inveți engleza pentru. ca e mai folositoare si se vb in foarte multe tări, este mai ușor de învățat. Rusa nu prea e folositoare si se invață mai greu! Funda?

| Andreealove13ages a răspuns:

Depinde in ce tara vrei sa pleci dar ambele limbi sunt frumoase si usoare.Bafta