| anonim_4396 a întrebat:

Ce limbi straine se studiaza la Universitatea din Pitesti? As dori sa studiez rusa, germana si poloneza, engleza o vorbesc deja fluent si acum invat limba greaca.
Multumesc Anticipat!

2 răspunsuri:
| MisterKat a răspuns:

Salut! Stiu ca limba poloneza se invata doar in Bucuresti la Universitatea Bucuresti. Cursuri de limba poloneza le fac cei de la Institutul Polonez - www.culturapoloneza.ro Acest curs costa cam 500 de lei pe care-i platesti intr-o singura rata. Cursurile se organizeaza la Universitatea Bucuresti - Catedra de Limbi Slavice iar ca profesoara este doamna: Ewa Prus (cred ca i-am retinut bine numele). Poti sa cauti detalii pe site-ul lor.

Daca vrei, am o carte de limba poloneza (gramatica)dar e in limba engleza, o am in computer, daca o vrei sa-mi dai mesaj si vorbim acolo ca sa ti-o trimit pe e-mail.

Succes!

Răspuns utilizator avertizat