| AlexandraBurlacu1999 a întrebat:

Bună TPU!

Ce trebuie sa invat la romana pentru bac la subiectul 1 si 2?

Funda!

2 răspunsuri:
| Madalina_Georgiana_1998 a răspuns:

Pai subiectul 1 se bazeaza pe text si de acolo iei tot tu trebuie sa ai la tine doar expersivitatea si logica. Subiectul 2 se bazeaza pe curentele literare, formele etc astea trebuie sa le invati tu de la ora, sunt foarte simple, dar in acelasi timp te pot incurca daca nu esti concentrata.

| Thisismetoday1 a răspuns:

Subiectul 1 este le baza textului si un text argumentativ compus de tine. Pentru subiectul 2 trebuie sa inveti curentele/miscarile literare: romantism, modernism, tradiţionalism, clasicism etc.