| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU cine a participat la olimpiada de romana anul acesta? cine poate sa-mi dea si mie subiectele va rog frumos am nevoie de ele.pentru clasa a 8a dau fundita.

Răspuns Câştigător
| MsJustonekiss a răspuns:

Poi la etapa pe scoala s`a dat: un ex in care trebuie sa scrii 2 caracteristici ale descrierii in textele date, o demonstratie pe text, o compunere in care trebuie sa utilizezi cateva cuvinte date de ei.Un exercitiu in care iti dadea 3 cuv si te intrebare daca sunt omonime, paronime sau sinonime.Iti dadea sa realizezi expansiunea unui verb.Ji km atat, eu am dat`o si am trecut mai departe.Succes si tie :*. fundita?batting eyelashes

2 răspunsuri:
| Ionela78 a răspuns:

Buna! Eu am participat la olimpiada de romana, dar trebuie sa imi spui in ce clasa esti ca sa iti pot spune!

| angelRBD a răspuns:

Clasa a 8 a. E prima data cand particip si nu stiu ce subiecte ar putea fi.