| BBAlyss a întrebat:

Buna TPU

Cine ma poate ajuta sa inteleg conversiunea si obversiunea propozitiilor categorice?Nu stiu sa pun negatiile.

Cine imi poate da cateva sfaturi pentru a le intelege mai bine?V-ai fi extrem de recunoscatoare.

Multumesc anticipat

1 răspuns:
| fata123 a răspuns:

Conversiunea sau schimbarea valuari gramaticale este mijlocul intern de imbogatirea vocabularului prin care un cuvant care la origine este o parte de vb se transforma intr-o alta parte de vb. (FUNDA?)