| Angelique a întrebat:

Cum pot crea un grup pe facebook? ca am uitat! Funda pentru raspunsul cel mai folositor!

Răspuns Câştigător
| Aηdεεε a răspuns:

Buna Angelique!

Intra pe contul tau de Facebook.
Intra in meniul My Groups.
Click pe Create Group.
Completeaza informatiile cerute. Numai numele grupului si descrierea lui sunt necesare.
Poti pune chiar si o poza pentru grup.
Alegeti "Ofiterii" din lista de prieteni.
Iti poti updata orice fel de informatie legata de grup.

Click pe My Groups si alege meniul Edit Group pentru a invita mai multi prieteni.
Du-te in tabul Member si poti adauga prieteni de pe Facebook doar prin bifarea casute din fata numelui sau poti invita persoane din afara Facebook-ului, prin scrierea adresei lor de email.
Poti luat adresele de email direct de pe Yahoo, Gmail, Hotmail etc.
Porneste forumul prin editarea meniului Edit group profile. Poti incepe discutia.

Intra pe facebook si pe partea stanga(asa cum stai la calculator) uita-te bine si vei vedea ca scrie "Creeaza un grup". Dai click acolo si urmatori pasi iti vei da seama cum trebuie sa ii faci pentru ca scrie acolo! Spor la lucru!
Sper ca ti-am fost de ajutor