| Sonia10 a întrebat:

Eu sunt in clasa a 8-a. La anul vreau sa merg la un liceu pe profilul filologie bilingv franceza. Dupa evaluarile nationale ( matematica si romana), ca sa intru la acel liceu trebuie sa dau un fel de examen la franceza? Multumesc mult, fundahappy.

2 răspunsuri:
| paulpaul25 a răspuns:

Da! Trebuie sa dai un examen care sa iti spuna daca esti admisa la clasa respectiva. Dupa accea, in urma rezultatelor de la evaluarea nationala, vei sti daca ai intrat sau nu, oricum nu trebuie sa te culci pe o ureche daca esti admisa la clasa de franceza, degeaba esti admisa daca nu ai media ca sa intri in clasa respectiva! Bafta!

| danadana28 a răspuns:

Da, vei da examen de admitere din franceza.