| Blackwidow678 a întrebat:

Există vreo posibilitate ca școala sa nu înceapă în toamnă? Am frica asta ca nu va începe în septembrie.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, exista, daca pandemia va continua sau va reincepe, la nivelul de acum.

| JicaContra a răspuns:

Foarte serios exista, din pacate pandemia o sa se termine cand exista una din doua solutii:
1. solutie de vindecare SIGURA
2. vaccin
ambele sunt la stadiu ca nu exista DELOC, iar dupa ce in sfarsit vor gasi ceva folositor, dureaza 3 luni testele, iar apoi 1-6luni pana se produce suficient
sunt multi care apreciaza ca pandemia v-a tine 18luni, abia atunci sigur nu o sa mai fie, si sunt la case mari, nu Tzata Mitza din capul satului, ci Dr. Fauci care e consilierul casei albe in materie de boli infectioase

iar la scoala, efectiv or sa gaseasca solutii de on-line pentru to[n]ti, chiar daca locuiesc la Homoraciu Ghe Vale fara internet si fara smartphone

| Jouliete a răspuns:

Exista si posibilitatea asta in functie de evolutia pandemiei in tara, dar in sa speram ca se va termina