| SpaceXrainbows a întrebat:

Bună TPU!
Ieri am avut Evaluarea Națională la matematică și cred că am dat-o în bară... rău sad La al doilea subiect nu am făcut exercițiile in ordine și la ultimul subiect, la prima problemă am încercat să fac punctul a) direct pe foaie, dar mi-am dat seama că am greșit și am tăiat tot. L-am făcut apoi pe b) și mi-am dat seama de rezolvare, așa că am scris punctul a) după punctul b). Mi-e teamă că lucrarea mea e prea "dubioasă" și că lucrurile astea (plus tăieturile, care sunt destule) pot fi considerate semne sad nu știu ce mă fac dacă mi se anulează lucrarea. Ce ziceți, care sunt șansele să se întâmple așa ceva? Ați avut experiențe de genul?
Mulțumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| anamariarot a răspuns:

Nu o să se considere semn, atât timp cât ai tăiat cum trebuie, iar exercițiile pot fi rezolvate în ce ordine vrei tu.

| Anon31241212 a răspuns:

Nu ti o anuleaza. Tu nu ai nicio vina ca astia care fac subiectele is niste prosti. O sa intrii unde iti doresti, fie o sa te transferi. Nu te teme. Exista solutii! Succes!