| Fineness a întrebat:

Imi puteti spune si mie despre ce ore sunt in general la profilul de mate-info simplu si bilingv engleza? Ofer Funda! Multumesc.

Răspuns Câştigător
| vlado a răspuns:

Matematica si Romana -4 ore ( depinde si de optional, daca e de mate o sa aveti 5 ore)
Fizica-3 Chimie-2 Biologie -2 TIC(tine de informatica, dar este mult mai usoara)-1 Informatica-1 Sport-1 Religie-1 Logica-1 Franceza-2 Engleza-2 Istorie-1 Geogtrafie-1 Muzica/Desen-1 la 2 saptamani

1 răspuns:
| GregHouse a răspuns:

Clasa a 9a banuiesc. La Mate-info simplu ai cate 4 ore de mate si romana pe saptamana, cate 2 de chimie si biologie, 3 de fizica. Cate una de istorie si geografie, cate 2 de engleza si franceza. Banuiesc ca religia, sportul, muzica si desenul nu sunt prea importante. Si probabil ce am mai omis. La bilingv nu stiu cate ore de engleza ai, dar la intensiv sunt 4, probabil la bilingv 5 sau chiar 6. In rest, numarul de ore ar trebui sa fie cam acelasi. Poate mici variatii.