| Daniistm a întrebat:

Imi puteti spune si mie niste elemente comune intre doine populare si poezii va rog frumoss puppy dog eyes! Fundaa pentru cel mai bun raspuns! happy

1 răspuns:
| alinutza1999 a răspuns:

Pai doina populara se refera la muzica populara mai putin lenta si care nu se canta cu vocea, iar poeziile sunt cele scrise de autorii, poeti sau cine stie alcineva...deci mai pe scurt doina populara are mai multi,, autori" iar poeziile ar avea un autor"big grin