| Eusiatat18 a întrebat:

In ce consta admiterea la un liceu de drama? Ce va trebui sa fac acolo?

3 răspunsuri:
| aXy99 a răspuns:

N-am auzit de existenta unor astfel de licee rolling on the floor
Probabil este un liceu de arte. Vei avea ore de actorie.

| aXy99 a răspuns:

Da-mi si mie link de pe site-ul liceului, nu am gasti nimic pe google, m-ai intrigat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred că te referi la un liceu cu profil artistic. Din câte știu eu, la actorie se dau două probe: una care îți testează abilitățile muzicale și încă una care se referă la dicție, interpretare... Tu alegi ce cânți. O să te pună să citești expresiv ceva, să povestești ceva, să discuți despre un subiect anume. Cam de asta ai nevoie la actorie. La ce liceu vrei să dai, mai exact? Cumva la Lipatti, în București?