| alexx102428 a întrebat:

Mai facem ora de Religiela scoala?

8 răspunsuri:
| anad a răspuns:

In anul scolar in curs, da, pana la vacanta de vara. Pentru anul viitor, doar cei care doresc, vor trebui sa semneze parintii o cerere prin care solicita ei aceste ore.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Doar daca parintii tai te vor inscrie la ora de religie o vei face

| Fatamuntilor a răspuns:

Dupa noile reglementari religia nu mai este obigatorie.
Parintii tai vor semna o cerere daca doresc sa participi la ora de religie!

| VibeTrix a răspuns:

Da,daca vor parintii. Doar aventistii nu fac.

| Adde2 a răspuns:

O mai facem doar cu acordul părinților, vei primi o fișă pe care o vor semna ai tăi dacă vor să mai faci sau nu religie.

| dassy a răspuns:

Faci daca vrei. Dar daca nu se mai face Religia, se va face Educatie Sexoala. crying(

| Myha06 a răspuns:

Buna. Din ce am inteles eu, trebuie ca unul din parintii tai sa semneze niste documente daca ei vor ca tu sa mai faci religia, iar daca nu o fac pana la un anumit timp (nu stiu exact pana cand) tu o sa pleci acasa la ora de religie si te vei intoarce dupa pentru restul orelor. Deci tu alegi, dar cred ca ar fi mai bine sa o faci. Sper ca te-am ajutat

| Cretu_Clau_1964 a răspuns:

Mai faci ora de religie doar daca vrei, trebuie sa semnezi o chestie si daca vrei mai faci daca nu nu.