| Fineness a întrebat:

Mie la scoala imi plac mult materiile mai,, neimportante"si intr-adevar ma descurc perfect la ele. Dar la materiile cu adevarat importante, care imi vot trebui in viata nu-mi plac.Adica, ma descurc, dar nu le fac cu placere.(cum ar fi romana, mate, engleza...)Intrebarea este cum sa fac sa imi placa si sa detest materiile care sunt,, nefolositoare". Ofer fundita la cel mai folositor sfat.

Răspuns Câştigător
| ByaBella a răspuns:

Buna.Poi nici mie nu-mi place de exemplu matematica si fizica.Nu pot sa-ti placa toate, depinde pe ce parte esti-uman sau teoretic.Incearca sa le intelegi din clasa si sa te stradui la teme pentru ca daca intelegi poate iti vor place.Cand spui "nefolositoare" te referi la religie, tehnologie? Nu sunt importante dar nu poti alege daca le vrei sau nuhappy Cel putin daca ai note mari la ele e bine. Daca la orele "nefolositoare" profesorii sunt mai indulgenti, ai putea sa joci ceva cu colegul de banca etchappy.Noi cam asa facem. Sper ca te-am ajutat succes!