| Johnny98c a întrebat:

Am ajuns la sfarsitul clasei a 8-a si inca nu m-am decis ce profil sa urmez mai departe. Tin sa precizez ca cel mai mult imi plac materiile : romana, istoria, geografia, engleza( ma descurc si la mate, chimie, bio) dar parca tot mai mult imi place profilul uman. Vreau sa imi dati exemple de meserii, facultati, tot ce se leaga de acest profil, cat de bine se platesc, cat de cautate sunt. Cel mai bun raspuns, primeste funda happy

1 răspuns:
| DennySa660 a răspuns:

Eu ti-as recomanda profil FILOLOGIE iar mai departe ai putea urma JURNALISM sau chiar DREPT.Nu stiu cat de cautate sunt dar se platesc bine.