| SexycoldVamp a întrebat:

Buna TPU.Pe ce materii ar tebui sa ma axez mai mult daca vreau sa dau la medicina?

Răspuns Câştigător
| Sadop a răspuns:

Biologie şi chimie, din astea vei da admitere.
Însă nu strică nici dacă ştii fizică, matematică şi 1-2 limbi străine. A, da, şi ROMÂNĂ!
Baftă!

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Biologie, chimie, fizica, engleza si, daca vrei sa faci performanta, inca o limba straina moderna, latina si matematica

| Chamberlin a răspuns:

Biologie.

| Northern a răspuns:

Bio și chimie

| SexycoldVamp explică:

Va multumesc tuturor pentru raspunsuri!

| blondyna96 a răspuns:

Buna..in general, la medicina ai nevoie in special de biologie, chimie. daca nu dai bac-ul la astea, este imposibil sa intri la medicina..pe biologie, anatomie se axeaza in principal.

| Madyca17 a răspuns:

Pe biologie si chimie.

Daca chiar iti doresti sa dai la medicina, iti recomand sa incepi cu meditatii care sunt tinute de profesori universitari ca sa te poti descurca.
Ai putea din clasa a 10-a, a 11-a sa incepi cu meditatiile. Cred ca din acesti 2 ani vei da examen.

| AdryAdriana99 a răspuns:

Biologie si chimie... Iar la liceu, profilul este bio-chimie. Sper ca te-am ajutat. Funda? smug big grin

| Momealla a răspuns:

Biologie si chimie cred.