| RazvanMessi10 a întrebat:

Sunt clasa a 9-a primul an la un liceu tehnic profil:"mecanica am intrat cu media 6.50 si vrea sa ma transfer acum pana pe 23 decembrie cand se termina semestrul la un liceu mai aproape de casa e teoretic la stiinte ale naturi ultima medie 7.18

CE MEDIE CONTEAZA DIN PRIMUL SEMESTRU? SAU CARE MEDIE CA CEA DIN CLASA A 8-A O AM MAI MARE DECAT A ULTIMULUI INTRAT?

Dau Funda Multa seriozaate dau

Răspuns Câştigător
| Λndrei a răspuns:

Media necesare pentru transfer o sa fie cea de pe primul semestru.Tot ce trebuie sa faci este sa scoti o medie mare mare ca cel putin un individ din clasa respectiva.De asemenea directorul scolii trebuie sa fie de acord cu aceste conditii si trebuie sa fie un cel putin un loc pentru tine in clasa.Mai sunt si alte criterii pentru un elev sa se poata transfera dar nu cred ca dispui de asa ceva(o boala care sa te impiedica sa faci naveta, sa mergi prea mult).

2 răspunsuri:
| ERMO a răspuns:

Nu vei putea sa te muti decat din clasa a 10-a.

| Λndrei a răspuns:

Si cred ca ERMO are dreptate, trebuie sa mai astepti un an.Ce am spus eu ramane valabil oricum.