| gellalbie4ever a întrebat:

Buna TPU.
Sunt ehnician economic.
Dau bacul la romana, matematica, geografie si engleza. Care dintre ele e geografie si care e engleza?
Proba obligatorie a profilului — proba E.c) — proba scrisă
Proba la alegere a profilului și specializării —– proba E.d) — proba scrisă
Dau funda

Răspuns Câştigător
| mastadont a răspuns:

Nici una dintre cele enumerate de tine. Proba obligatorie a profilului, în cazul tău, este matematica, iar pentru proba la alegere văd că ai optat pentru geografie. Limba engleză face parte din cadrul competențelor, acestea se dau înainte de probele scrise în general, dar văd că anul ăsta, în sesiunea de toamnă, sunt chiar după probele scrise: 26 și 29 august 2022: Evaluarea competențelor lingvistice într-o limbă de circulație internațională.
https://stirileprotv.ro/......-2022.html